Služby duly

Jmenuji se Kristýna, jsem žena, máma, certifikovaná porodní dula České asociace dul a laktační poradkyně Přirozeného kojení. Ráda bych vás seznámila s péčí, kterou vám s radostí můžu nabídnout, a to zejména během těhotenství, porodu a po něm. Mimo tato požehnaná období v životě ženy také doporučuji a s potěšením poskytuji Pravku – hloubkovou péči o celé tělo, a Terapii emočním uvolněním podvědomých nastavení a vzorců.

Doprovodím vás k porodu v porodnici či domácím prostředí zejména ve východních Čechách – Rychnov nad Kněžnou, Hradec Králové, Pardubice, Chrudim, Náchod, Ústí nad Orlicí a okolí.

V těhotenství

Péče v těhotenství – příprava na porod – šestinedělí – předporodní kurz – porodní přání – kojení – rebozo – předporodní rituály

Je moc příjemné, když je těhotná žena obklopena podporujícím prostředím. Vzhledem k našemu životnímu stylu se málokdy dočkáme péče komunity, jakou těhotenství, třebaže zajisté není nemocí, určitě zasluhuje. Je to požehnaný stav a je krásné, pokud je radostný, žena nese své tělo a zároveň tělíčko nenarozeného miminka s lehkostí. Během těhotenství je ideální čas na porovnání všeho, co je třeba, připravit sebe a své blízké na velkou změnu, jakou je příchod miminka na svět.

Ráda vám budu po boku:

  • Komplexní kurz předporodní přípravy na porod a šestinedělí – ráda byste se mnou prošla komplexní přípravou na porod a poporodní období, s partnerem nebo bez. Zaměříme se na tělo i duši, na období před porodem, porod a období po něm – aktuální radosti a starosti, rebozo techniky, zvážení variant místa porodu, porodních přání, přípravy na kojení a šestinedělí, péče o dítě,  výběr vhodných pomůcek pro zdravé nošení dětí… Individuálně nebo se skupinou
  • Jemný měsíc – chcete se naučit soubor komplexní poporodní péče sestávající z tradičních masážních technik, cviků a dalších doporučení pro harmonický návrat těla do své síly, krásy a formy, který zapojíte už v prvních dnech po porodu – více ZDE
  • Konzultace v těhotenství – zajímá vás konkrétní téma, potřebujete prostor ke sdílení, načerpat zkušenosti, sladit se před porodem
  • Terapie emočním uvolněním – téma, které potřebujete nahlédnout, má hlubokou podstatu, sahá do vašeho podvědomí či rodové linie – více ZDE
  • Rebozo komplexní péče – chcete opečovat své tělo pomocí dlouhého šátku rebozo, ať už jen tak pro radost, nebo pro uvolnění diskomfortu, pomoci miminku zaujmout výhodnou pozici pro porod a podpořit hladký průběh porodu – více ZDE

V rámci setkání osobně či online jsem vám plně k dispozici také pro sdílení obav i radostí, ku pomoci a podpoře – třeba ovázáním těhotného bříška šátkem (pinta, rebozo), uvolněním celého těla pomocí reboza a přispění tak k hladšímu průběhu porodu či minimalizaci tělesných bolestí a diskomfortu, pro konzultaci ohledně toho, co je možné využít ze světa bylinek, jílů a aromaterapie, co se může hodit a podobně.

Psychickou pohodu a radost z těhotenství velmi podpoří také předporodní rituál v různých podobách. Může jít o setkání v kruhu blízkých žen a čisté sdílení, využít lze například malování hennou, drobné dílčí rituály, zpěv, dobré jídlo a pití a další.

Porod s dulou

Dula u porodu – informace – klid – rebozo šátek – péče 

Odpradávna a napříč kulturami rodící ženu provázely jiné ženy. Jako dula vám mohu být u porodu kontinuální oporou, pomoci emocionálně a fyzicky, mohu vám poskytnout informace a zkušenosti a podpořit tak vaše informovaná rozhodnutí. Při porodu podporuji ženu i jejího partnera, jsem po celou dobu přítomná pro oba rodiče, a to v takové míře, jaká je jim příjemná.

Během porodu se intuitivně napojuji především na rodící ženu a miminko(a), mým cílem je vytvoření a udržení příjemné klidné atmosféry a prostoru, který je v co největší možné míře bezpečný a intimní

U vašeho porodu jsem přítomna tady a teď, pro vás. Využívám sílu aromaterapie a laskavou péči šátku rebozo a dopomáhám tak ženě k celkovému uvolnění. Uvolnění zase zmírňuje diskomfort a možnou bolest při porodu. Rovněž mám v oblibě přírodní oleje, imaginace, využití dechových technik nebo bylinnou napářku.

Pracuji však především s klidem. Ten považuji za středobod svého povolání. Rovněž mohu sedět opodál a „jen“ být. Zcela podle vás a momentální situace, vše je v pořádku. K dispozici jsem samozřejmě i partnerovi, rodině či jiným přítomným osobám dle přání ženy.

Po porodu

Péče – psychosociální podpora – BKM – bylinná napářka – výživa po porodu – laktační poradce

Bezprostředně po porodu vám rovněž mohu poskytnout oporu a poradenství při kojení a pomoc a rady s péčí o sebe a miminko, pokud si to budete přát. Mohu s vámi zůstat zpravidla po dobu dvou hodin od narození děťátka.

V období šestinedělí a mateřství vám mohu být rovněž po boku:

  • Poporodní návštěva a poradenství – pomůžu, s čím je třeba, a nabídnu prostor pro zklidnění a vyslechnutí, možnost probrat zážitek porodu a podobně, poradím s výživou vhodnou po porodu, s úvazem do šátku, s tzv. bezplenkovou komunikační metodou, vaginální bylinnou napářkou a s čímkoliv dalším, co budete potřebovat
  • Jemný měsíc – komplexní péče o ženu od prvních dní po porodu – opečuji vás a předám vám nástroje k jemné a zároveň silné sebepéči, soustavu cviků, doporučení a masážních technik k harmonickému návratu těla do své síly
  • Pravka – tělo (nejen) po skončení šestinedělí pomohu dát do formy pomocí celostní péče Pravka
  • Kojení – hledáte podporu během kojení? Řešíte, jak dlouho kojit, jak často kojit, jak správně kojit nebo dokonce jak a kdy přestat kojit? Jaká je vhodná strava při kojení, co nejíst při kojení a co naopak vám i miminku prospěje? Ze všech stran dostáváte různé rady, které si mnohdy protiřečí? Jsem vám k dispozici jako laktační poradkyně. Společně probereme potřeby vaše a vašeho miminka, starosti či problémy, abyste se sama rozhodla, co pro vás bude nejlepší cestou.
  • V rámci laktačního poradenství svým klientkám rovněž poskytuji možnost zapůjčení stříbrných kloboučků k hojení ranek a regeneraci citlivé tkáně bradavek.

Amnion měsíc

Součástí toho, co pro vás s radostí vytvořím, je i vzpomínkový obrázek či chrastítko z amnionu – blanky obklopující miminko v bříšku. Amnion je porozen spolu s placentou a jeho oddělení placentu nikterak nenaruší. Je pak tedy možné využít ji dále dle vašeho uvážení. Ráda vám poradím ohledně zpracování placenty na tinkturu, koktejl anebo rituálu uctění placenty a podobně. 

Obrázek, tzv. AMNION Měsíc, zůstane krásnou vzpomínkou, artefaktem, pro vás i vaše děťátko.

 

Ceník 

Úplně nejraději pracuji se ženami dlouhodobě a komplexně. Můžeme se domluvit individuálně na skladbě péče, kterou vám ráda navrhnu dle aktuálních potřeb. Rovněž se nebráním barteru, splátkám atp., pokud to potřebujete.

Schůzky probíhají zpravidla v místě bydliště, v kavárně nebo v útulném prostoru v Kostelci nad Orlicí – dle vašich preferencí a povahy služby. K ceně prosím připočítejte dopravné ve výši 8 Kč / km z Lična.

Individuální konzultace / příprava k porodu

$700 Kč

Cca 60 min, každá další započatá půlhodina + 300,-

w

Laktační poradenství

$700 Kč

Osobně či online, cena za cca 60 min, každá další započatá půlhodina + 300 Kč

Pravka hloubková péče o tělo

$1300 Kč

Cca 90 – 120 minut

Rebozo péče v těhotenství

$1000 Kč

Cca 60 minut

Komplexní individuální příprava k porodu

$2800 Kč

Konzultace 3x 1,5hod (příprava na porod, kojení, šestinedělí) + online a telefonická podpora včetně materiálů k porodním přáním v elektronické podobě, rebozo techniky a další dle aktuální potřeby. Vhodné zejména pro prvorodičky.

Terapie emočním uvolněním

$2800 Kč

Cca 90 minut

Terapie emočním uvolněním pro ženy před porodem

$1800 Kč

Terapie v rámci komplexní předporodní přípravy pro ženy které doprovázím k porodu.

Doprovod k porodu

$10000 + 5000 Kč

Doprovod při porodu – kontinuální psychická a fyzická podpora při porodu. K ceně prosím připočítejte rezervační a pohotovostní poplatek 5000,- splatný předem po naší domluvě. Zahrnuje držení pohotovosti – od vašeho 38. týdne těhotenství jsem k zastižení 24 hodin denně, připravená vyjet za vámi k porodu a držím si pro vás / pro nás místo.

Jemný měsíc - naučím vás prvky sebepéče

$1400 Kč

Během zhruba dvou hodin vám předám, co potřebujete vědět, abyste si mohla péči dopřát nezávisle, postupně, až budete sama chtít. Přítomen může být samozřejmě i váš partner / partnerka / blízká osoba.

Jemný měsíc - opečuji vás v šestinedělí

$2100 Kč

Ucelená soustava péče od prvních dní po porodu – 3 pečující návštěvy s pozvolným zaváděním cviků, hmatů a doporučení.

Amnion měsíc obrázek

$800 Kč

Zapůjčení stříbrných kloboučků

$200 Kč

zapůjčení léčivých stříbrných kloboučků na dva týdny (+ vratná záloha 500 Kč )

Kontakty

Pokud máte otázky ohledně péče duly, laktačního poradenství, přejete si setkat se osobně nebo cokoliv dalšího, budu moc ráda, když mě kontaktujete.

Telefon

+420 774 662 321

Adresa

Lično
doprovázím zpravidla v Královéhradeckém a Pardubickém kraji

Co u nás prožily klientky

Reference

{

S Kristýnkou jsem prožila těhotenství, kdy mi byla přítelkyní, se kterou jsme otevřeně probíraly vše okolo těhotenství, rodiny, o běžných starostech, radostech, obavách, myšlenkách, emocích. Byla mi podporou při domácím porodu. Podporovala vůněmi, dotekem, slovem, svým klidem, kouzlila rebozem. Dopřála jsem si s ní krásný, nezapomenutelný, uzdravující, přirozený porod. Též laktační poradenství, kdy jsem s ní mohla mluvit o uvězněných emocích. A na závěr uvolňující a napravující péči po porodu PRAVKU💜Děkuji Ti

5
Andrea
{

Díky ti, že jsem poznala jiný, doposud mně neznámý způsob péče o tělo a vnitřní vesmír, se kterým se učím komunikovat. Díky ti za hmatatelnou potřebu či poslání pečovat o duše, těla i rozum žen a nejen jejich… Díky za rozhýbání téměř všeho na mně i ve mně.

5
Lenka
{

Dopřát si Kristý návštěvu pár dní po porodu bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem v tomto křehkém období udělala🙂 Kristy mne uklidnila a podpořila. Přirozeně a citlive vplula do našeho hnízda a já cítila, že spolu můžeme mluvit o všem. Klid a hřejivý pocit, že vše je tak, jak má být – to byly pocity, které jsem cítila, když jsme si mávaly na rozloučenou. Její přítomnost pro mne byla léčivým pohlazením. Naladila jsem se sama na sebe a na naše potřeby. Díky Kristy jsme se s holčičkou vymanily z bludného kruhu nejistoty v kojení. Doporučuji všem ženám a maminkám, aby si přítomnost teto úžasné bytosti také dopřály🙂

5
Zuzka
{

Kristýnka mě jako dula a přítelkyně provázela přípravnými konzultacemi před porodem a po-porodní péčí, kdy mi byla dopřána tzv. Pravka. Předporodní konzultace mi velmi pomohly. Kristýnka je skvělý člověk, kterého se můžete zeptat bez studu opravdu na cokoli a opravdu nikdy jsem se u toho necítila hloupě. Vždy jsem byla nabitá pozitivní energií a díky přípravě s Kristýnkou, kdy jsem odstranila svoje strachy z neznámého, nám byl s přítelem dovolen ten krásný jedinečný zážitek, že když přišel den D a praskla mi voda, měli jsme oba úsměv od ucha k uchu a prožili doma nezapomenutelné krásné harmonické chvíle, kdy jsem čekala na pravidelné kontrakce než pojedeme do porodnice. Byla jsem odevzdaná procesu zrození, který mne, mého partnera a naše miminko čeká. Nikdy na ten moment nezapomeneme. Byl plný štěstí, těšení se a užívání si posledních chvil doma, kdy jsme s miminkem jedno tělo. A já tímto znovu děkuji Kristýnce, za její laskavé konzultace, kdy mi pomohla odstranit moje strachy. Když poslouchám své okolí, není toto samozřejmostí, moment prasknutí vody je často doprovázen panikou i strachem a je to škoda. Kdybych mohla volit znovu, jinak, chtěla bych Kristýnku i u porodu. Na poporodním sezení jsme si vše retrospektivně prošly a byla mi doporučena a dopřána tzv Pravka. VELMI to doporučuji každé ženě! Je velká škoda, že z našich tradic vymizela a spousta žen ani neví, že existuje a můžou si ji po porodu dopřát. Byl to pro mne neskutečně příjemný a relaxační zážitek a to jak psychicky, tak fyzicky. Přála bych si, aby se pravka opět dostala do povědomí lidí a ženy si ji po porodu dopřávaly běžně.

5
Verča
{

Kristýnka mi byla psychickou podporou při CS a velkou ženskou oporou. Vysvětlila mi vše od počátku vývoje plodu až do porodu, poradila s nejdůležitějšími věcmi při porodu a v období šestinedělí. Díky dule jsme vybrali porodnici, kde se nám se vším během zákroku snažili vyhovět a zvládly jsme císařský řez v klidu při částečném vědomí i s mými zdravotními problémy a mohli bondovat. Na sále mi byla nenahraditelnou oporou a zklidňovala mé obavy a noční můry. Partner si taky připadal jistější, dula mu pomohla v prvních minutách, kdy držel miminko u sebe. Všem doporučuji.

5