Rebozo péče, Jemný měsíc a Pravka

Opečování tradičním šátkem nejen v těhotenství

Uvolnění je u porodu zcela stěžejní. Uvolněné tělo i mysl pustí miminko na svět hladce a harmonicky. Naopak sedavý způsob života, stres, strach, zátěž oblasti pánevního dna – to vše a další způsobuje v našem těle napětí. Napětí v těle zase posílá signál nám v podobě bolesti a sděluje tak, že tělo potřebuje péči. Tedy nejen mysli, ale i tělu je na místě dát pozornost, proto nabízím péči v podobě uvolnění pomocí pevného šálu, u nás známého také jako rebozo především z mexické tradice. Avšak i slovanská tradiční péče o ženu, zejména během těhotenství a šestinedělí, zná a užívá obdobné šály, pinty či svivalniky. Díky jemným houpavým pohybům dochází k uvolnění tam, kde je potřeba prostoru k odlehčení, a aktivizaci tam, kde je potřeba naopak převzít část tíhy rostoucího bříška. Vše jemně, tak, aby žena mohla nosit své miminko / miminka lehce a radostně.

Péče pomocí šátku jemně napomáhá miminku zaujmout optimální polohu pro porod, může také pomoci změnit jeho nevýhodnou polohu pro porod tím, že napomáhá vytvoření prostoru v děloze a dává tak miminku šanci, aby výhodnější polohu samo zvolilo.

Péče pomocí reboza je samozřejmě vhodná a skvělá i mimo těhotenství k uvolnění a zároveň protažení těla, harmonizaci fasciálního systému a relaxaci.

Opečování si užijete v teple domova, abyste po něm mohla odpočívat a nechat doznívat houpavé pohyby reboza bez rušivých vlivů, popřípadě se můžeme domluvit na opečování v prostorách v Kostelci nad Orlicí.

Dle aktuální potřeby předám některé prvky z rebozo péče vám a vašemu partnerovi či partnerce a ukážu zavinutí bříška pro podporu optimální polohy děťátka. 

Pravka

SPRAVUJící péče o celé tělo se zaměřením    na břicho pochází ze slovanské tradiční péče     o ženské zdraví. Má mnoho benefitů.

Napomáhá uvolnění fascií a jemných sruktur zejména mezi břišními orgány, uvolnění svalů pánevního dna, srovná pánev a díky celkovému prokrvení a péči o lymfatický systém, krev a žluč stimuluje a přispívá ke správné funkci metabolismu, podporuje vylučování škodlivin a pročištění, čímž harmonizuje celý organismus včetně hormonální rovnováhy a imunitního systému. To se, mimo jiné, projeví i na kvalitě pokožky a tvaru břicha. Podporuje rovněž plodnost, jelikož uvolňuje a narovnává pánev, je tak vhodnou formou péče při obtížích s otěhotněním.

Pomáhá také návratu orgánů na „své místo“ po porodu a při potížích s inkontinencí, rozestupem svalů břišních, diastázou.

Doporučuji ji ženám i mužům v jakékoli životní fázi, obzvláště však ženám před plánovaným otěhotněním a po šestinedělí. Je pečujícím celostním rituálem a transformační technikou s potenciálem uvolnění emočních a energetických bloků skrze tělo.

Součástí péče je také doporučení a předání vybraných hmatů a prvků, které si můžete dále dopřávat sama (sám) či s partnerem (partnerkou).

Chcete-li si o pravce přečíst více, koukněte na článek na blogu.

Stejně jako opečování rebozem, i pravku poskytuji v teple vašeho domova. Můžete tak nechat v klidu doznít tělesné i duševní prožitky a v klidu je integrovat, zvnitřnit. Domluvit se můžeme i na setkání a opečování v Kostelci nad Orlicí.

 Jemný měsíc

Tělo po porodu potřebuje a krásně přijímá péči. Každé zrnko toho, co si během šestinedělí dopřejeme, se několikrát vrátí v podobě rychlejší rekonvalescence, hojení, harmonického návratu těla do své síly. Abychom v lehkosti mohly dlouhodobě pečovat o miminko, musíme se postarat a zazdrojovat sebe.

Od prvních dní po porodu poskytuji a předávám ucelený systém péče o sebe Jemný měsíc. Sestává z hmatů, cviků a dalších doporučení pro harmonický návrat těla do své síly, krásy a formy.

Můžete se ho naučit už v těhotěnství (ideálně v první polovině), abyste ho mohla v podstatě ihned začít praktikovat.

Zvolit si můžete tuto péči samostatně, nebo jako předcházející a navazující péči před / po Pravce. Zároveň není nikdy pozdě s ní začít – společně poskládáme a upravíme její podobu vzhledem k životnímu období, ve kterém se momentálně nacházíte.

Upravíte si tvar bříška, pomůžete orgánům k návratu na své místo, rozzáříte pokožku, podpoříte trávení a oblast pánevního dna. Ve svém tempu, dle vlastních možností.

Ceník

Úplně nejraději pracuji se ženami dlouhodobě a komplexně. Můžeme se domluvit individuálně na skladbě péče, kterou vám ráda navrhnu dle aktuálních potřeb. Rovněž se nebráním barteru, splátkám atp., pokud to potřebujete.

Schůzky probíhají zpravidla v místě bydliště či v prostoru v Kostelci nad Orlicí dle vašich preferencí a povahy služby.

K ceně prosím připočítejte dopravné ve výši 8 Kč / km z Lična.

Komplexní šátkové opečování

$1000 Kč

cca 60 minut

Pravka

$1300 Kč

cca 2 hodiny

Jemný měsíc - naučím vás prvky sebepéče

$1400 Kč
Během zhruba dvou hodin vám předám, co potřebujete vědět, abyste si mohla dopřát péči nezávisle, postupně, až budete sama chtít. Přítomen může být samozřejmě i váš partner / partnerka / blízká osoba.

Jemný měsíc - opečuji vás v šestinedělí

$2100 Kč
Ucelená soustava péče od prvních dní po porodu – 3 pečující návštěvy s postupným zaváděním cviků, hmatů a doporučení.

Kontakty

Pokud máte otázky ohledně péče duly, laktačního poradenství, terapie, přejete si setkat se osobně nebo cokoliv dalšího, budu moc ráda, když mě kontaktujete.

Telefon

+420 774 662 321

Adresa

Lično
doprovázím zpravidla v Královéhradeckém a Pardubickém kraji