Jemná rebozo péče a Pravka

Opečování tradičním šátkem nejen v těhotenství

Strach, a nejen ten, působí v našem těle napětí. Napětí v těle zase posílá signál nám v podobě bolesti a sděluje tak, že tělo potřebuje péči. Tedy nejen mysli, ale i tělu je na místě dát pozornost, proto nabízím péči v podobě uvolnění pomocí pevného šálu, u nás známého také jako rebozo především z mexické tradice. Avšak i slovanská tradiční péče o ženu, zejména během těhotenství a šestinedělí, zná a užívá obdobné šály, pinty či svivalniky. Díky jemným pohybům dochází k uvolnění tam, kde je potřeba prostoru k odlehčení, a aktivizaci tam, kde je potřeba naopak převzít část tíhy rostoucího bříška. Vše jemně, tak, aby žena mohla nosit své miminko / miminka lehce a radostně. 

Péče pomocí šátku jemně napomáhá miminku zaujmout optimální polohu pro porod, může také pomoci změnit jeho nevýhodnou polohu pro porod tím, že napomáhá vytvoření prostoru v děloze a dává tak miminku šanci, aby výhodnější polohu samo zvolilo.

Opečování si užijete v teple domova, abyste po něm mohla odpočívat a nechat doznívat houpavé pohyby reboza bez rušivých vlivů, popřípadě v prostorách v Kostelci nad Orlicí.

Dle aktuální potřeby předám některé prvky z rebozo péče vám a vašemu partnerovi či partnerce a ukážu zavinutí bříška pro podporu optimální polohy děťátka. 

Pravka

SPRAVUJící péče o celé tělo se zaměřením na břicho pochází ze slovanské tradiční péče o ženské zdraví nejen po skončení šestinedělí. Má mnoho benefitů.

Napomáhá uvolnění fascií a jemných sruktur zejména mezi břišními orgány, uvolnění svalů pánevního dna, a díky celkovému prokrvení a péči o lymfatický systém, krev a žluč stimuluje a přispívá ke správné funkci metabolismu, podporuje vylučování škodlivin a pročištění, čímž harmonizuje celý organismus včetně hormonální rovnováhy a imunitního systému. To se, mimo jiné, projeví i na kvalitě pokožky a tvaru břicha. Podporuje rovněž plodnost, jelikož uvolňuje a narovnává pánev, je tak vhodnou formou péče při obtížích s otěhotněním.

Pomáhá také návratu orgánů na „své místo“ po porodu a při potížích s inkontinencí, rozestupem svalů břišních, diastázou.

Doporučuji ji ženám i mužům v jakékoli životní fázi, obzvláště však ženám před plánovaným otěhotněním a po šestinedělí. Je pečujícím celostním rituálem a transformační technikou s potenciálem uvolnění emočních a energetických bloků skrze tělo.

Chcete-li si o pravce přečíst více, koukněte na článek na blogu.

Stejně jako opečování rebozem, i pravku poskytuji v teple vašeho domova. Můžete tak nechat v klidu doznít tělesné i duševní pocity a v klidu je lépe integrovat, zvnitřnit. Domluvit se můžeme i na setkání a opečování v Kostelci nad Orlicí.

Ceník

Úplně nejraději pracuji se ženami dlouhodobě a komplexně. Můžeme se domluvit individuálně na skladbě péče, kterou vám ráda navrhnu dle aktuálních potřeb. Rovněž se nebráním barteru, splátkám atp., pokud to potřebujete.

Schůzky probíhají zpravidla v místě bydliště či v prostoru v Kostelci nad Orlicí dle vašich preferencí a povahy služby. Hlubinnou terapii emočním uvolněním lze domluvit online.

K ceně prosím připočítejte dopravné ve výši 8 Kč / km z Lična.

Komplexní šátkové opečování

$1000 Kč

cca 60 minut

Pravka

$1300 Kč

cca 2 hodiny

Hlubinná terapie

$1800 Kč

Hlubinná terapie emočním uvolněním a nahlédnutím do podvědomí, cca 90 min

Kontakty

Pokud máte otázky ohledně péče duly, laktačního poradenství, terapie, přejete si setkat se osobně nebo cokoliv dalšího, budu moc ráda, když mě kontaktujete.

Telefon

+420 774 662 321

Adresa

Lično
doprovázím zpravidla v Královéhradeckém a Pardubickém kraji