Přepis z konstelací na téma nemožnosti ženy otěhotnět, když jsou oba s partnerem zdraví. Jedná se o lehce zkrácenou formu toho, jak konstelace probíhala. Zveřejňuji jen ty nejdůležitější momenty a dialogy.


V konstelaci se dostáváme na úroveň podvědomí a sledujeme dynamiku vztahů, příběhy ostatních, o kterých nemusíme nic vědět. Ale emočně do rodiny zasahují a mají vliv na to, co se nám děje a jak to prožíváme.

Zadání: Už přes rok jsme otevření tomu mít miminko. Ale nedaří se nám. Chci se podívat na to, proč to nejde.


: Vyber si zástupce za sebe, svého muže, duše vašeho miminka, mužské síly, svoji mámu, babičku a prababičku.


Když si zadavatelka konstelace sedne, začínají se ostatní pohybovat podle potřeby. Miminko odchází dál. Žena je smutná a chtěla by ho mít u sebe. Muž se cítí nejistý, dokud se za něj nepostaví mužská síla. Muž: „Teď je mi dobře, jako kdybych vyrostl o několik centimetrů výš a cítím, že se můžu o sílu opřít a být oporou pro svou ženu.“ Žena: „Ano, cítím, že je silný a mohu se o něj opřít.“

Prababička a babička stojí spolu a mají hezký vztah. Komu není dobře je máma zadavatelky. Adresuje klientku: „To nemyslíš vážně! Ty chceš dítě, jo? Co s ním jako budeš dělat?“ Vyplývají na povrch její vlastní emoce a traumata. Máma se od své mámy (babička klienty) a babičky (prababička klientky) drží dál. „Vůbec k vám nepůjdu, nelíbí se mi tam“, říká směrem k nim.

Do konstelace stavíme ženský princip a archetyp Matky. Máma padá Matce k nohám a pláče. „Já jsem to měla s dětmi hodně těžké. Neměla jsem nikoho, o koho bych se mohla opřít.“ Po uvolnění emocí (vyplakání) se zvedá a směřuje svou pozornost ženskému principu. Dochází k postupnému přijetí a smíření. Následně – už s jiným nastavením – jde ke své dceři: „Moc ti miminko přeji. A pomůžu ti, když budeš potřebovat.“ Vyjádří svou podporu a zařadí se ke starším ženám z rodu. Najednou je v ženské rodové linii krásná energie, která začíná přitahovat duši miminka.

Miminko jde blíž ke svým budoucím rodičům. „Tady se mi to už líbí, takhle k vám můžu přijít.“

Cílem tohoto sdílení je ukázat, jak rodová zátěž ovlivňuje naši schopnost přirozeně otěhotnět. Platí to i o porodu a kojení. Naše psychika nás a to, co se nám děje, významně ovlivňuje, aniž bychom si to uvědomovali. Chcete zjistit, proč se nedaří otěhotnět vám? Ať už přirozeně nebo pomocí umělého oplodnění…vyzkoušejte citlivě vedené konstelace nebo individuální terapii.